OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
X Tydzień Zwykły
05 czerwcz 2022
- Gościmy dzisiaj w naszej wspólnocie parafialnej ks. dra Ryszarda Kempiaka SDB – salezjanina, biblistę, wykładowcę Pisma Świętego na Papieskim Wydziale Teologicznym we Wrocławiu, jak i we wrocławskim Wyższym Seminarium Duchownym, Wyższym Seminarium Salwatorianów w Bagnie oraz w Seminarium Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Ksiądz Gość przez całą dzisiejszą niedzielę będzie nas ubogacał, dzieląc się Słowem Bożym podczas każdej Mszy Świętej.
- Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
- KALENDARZ LITURGICZNY:
-
- Poniedziałek, 6 czerwca: Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.
- Środa, 8 czerwca: Wspomnienie św. Jadwigi Królowej.
- Czwartek, 9 czerwca: Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
- Sobota, 11 czerwca: Wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
- W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 1200 dzieci z naszej parafii przystąpią do Pierwszej Komunii Świętej. Próba odbędzie się w czwartek, 9 czerwca, po Mszy św. wieczornej.
- Za ponad tydzień, 16 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała, kiedy przejdziemy procesyjnie ulicami naszej parafii. Zwracam się z gorącą prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie czterech ołtarzy, przy których zatrzyma się procesja.
I ołtarz (na skrzyżowaniu z ul. Ząbkowicką) – ulice Gazowa, Ząbkowicka i Ziębicka.
II ołtarz (na skrzyżowaniu ul. Klimasa z ul. Łagiewnicką) – ulice Kamieniecka i Złotostocka.
III ołtarz (przy aptece na ul. Tarnogajskiej) – ulice Tarnogajska i mieszkańcy z osiedla Di Trevi.
IV ołtarz (przy figurze Chrystusa Króla na posesji parafialnej) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
- Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VII Niedziela Wielkanocna
29 maja 2022
- KALENDARZ LITURGICZNY:
-
- Wtorek, 31 maja: Święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny.
- Środa, 1 czerwca: Wspomnienie św. Justyna, męczennika.
- Piątek, 3 czerwca: Wspomnienie świętych męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
- Od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej.
- W środę 1 czerwca przypada Dzień Dziecka. Módlmy się za dzieci, aby wzrastały w łasce Bożej, mądrości i były otaczane miłością i troską przez swoich rodziców.
- W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca w niedzielę, 5 czerwca, po Mszy św. o godz. 1200.
- Próba dla dzieci przystępujących do I Komunii św. odbędzie się w czwartek, 2 czerwca po Mszy św. wieczornej.
- Za ponad dwa tygodnie, 16 czerwca, przypada Uroczystość Bożego Ciała, kiedy przejdziemy procesyjnie ulicami naszej parafii. Już teraz jednak zwracam się z gorącą prośbą do mieszkańców parafii o przygotowanie czterech ołtarzy, przy których zatrzyma się procesja.
I ołtarz (na skrzyżowaniu z ul. Ząbkowicką) – ulice Gazowa, Ząbkowicka i Ziębicka.
II ołtarz (na skrzyżowaniu ul. Klimasa z ul. Łagiewnicką) – ulice Kamieniecka i Złotostocka.
III ołtarz (przy aptece na ul. Tarnogajskiej) – ulice Tarnogajska i mieszkańcy z osiedla Di Trevi.
IV ołtarz (przy figurze Chrystusa Króla na posesji parafialnej) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
- Ks. Rafał z parafii św. Franciszka przy ul. Borowskiej zaprasza na pielgrzymkę do Sanktuariów Ziemi Świętokrzyskiej (Piekary Śląskie, Jędrzejów, Wąchock, Skarżysko-Kamienna, Kałków, Święty Krzyż). Pielgrzymka odbędzie się w dniach 17-19 czerwca. Koszt 420 zł/os. Szczegóły i zapisy u ks. Rafała pod numerem telefonu: 667 080 101.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
VI Niedziela Wielkanocna
22 maja 2022
- KALENDARZ LITURGICZNY:
-
- Wtorek, 24 maja: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych.
- Czwartek, 26 maja: Wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana.
- Piątek, 27 maja: Wspomnienie św. Pawła VI, papieża.
- Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie w kościele z kandydatami do bierzmowania.
- W czwartek 26 maja przypada Dzień Matki. W tym dniu pamiętajmy w modlitwach o naszych mamach – wypraszając przez wstawiennictwo Maryi potrzebne łaski dla żyjących, a dla zmarłych radość wieczną.
- Mężczyźni Świętego Józefa zapraszają mężczyzn do wspólnej modlitwy i wielbienia Jezusa Chrystusa na kolejnym spotkaniu, które odbędzie się w piątek, 27 maja 2022 o 1830 w kościele św. Piotra i Pawła, przy Katedralnej 4 we Wrocławiu. Po Eucharystii konferencję pt. „Radość ojcostwa" wygłosi Karol Białkowski – ojciec pięciorga dzieci, Redaktor Naczelny Wrocławskiego Gościa Niedzielnego. Więcej informacji o spotkaniu na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.
- Na terenie Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn św. Brata Alberta Chmielowskiego przy ul. Bogedaina we Wrocławiu, które mieści się na terenie naszej parafii, została otwarta wystawa pt. „Napiszę Ci Niebo". Przedstawia ona fotografie mieszkańców schroniska z lat 1995 – 2019 oraz zostały umieszczone także teksty poetyckie. Wystawa znajduje się na zewnątrz, w letniej stołówce schroniska przy ul. Bogedaina. Ekspozycja dostępna będzie przynajmniej przez miesiąc.
- Zakład Linii Kolejowych we Wrocławiu informuje, że od niedzieli 12 czerwca 2022 wznowiony zostanie ruch pociągów na linii kolejowej od Wrocławia Głównego przez Wojszyce, Wrocław Partynice do Bielan Wrocławskich i dalej w kierunku Sobótki i Świdnicy. Pociągi będą kursować we wszystkie dni tygodnia. Jako społeczność zamieszkująca okolice linii kolejowych proszeni jesteśmy w związku z tym o zachowanie ostrożności, aby zapewnić bezpieczeństwo sobie i szczególnie dzieciom i młodzieży oraz osobom starszym.
- Z racji beatyfikacji Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, w dniu 11 czerwca br. w Hali Stulecia odbędzie się muzyczne uwielbienie Boga za dar tej beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI". Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach św. Bilety są za darmo.
- Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy świętej.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V Niedziela Wielkanocna
15 maja 2022
- KALENDARZ LITURGICZNY:
-
- Poniedziałek, 16 maja: Święto św. Andrzeja Boboli, kapłana i męczennika, Głównego Patrona Polski.
- Piątek, 20 maja: Wspomnienie św. Bernardyna ze Sieny, kapłana.
- W przyszłą niedzielę, 22 maja, po Mszy św. o godz. 1000 spotkanie z kandydatami do bierzmowania.
- Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe odprawiane są codziennie po wieczornej Mszy świętej.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
- Z racji beatyfikacji Służebnic Bożych Siostry M. Paschalis i IX Towarzyszek ze Zgromadzenia Sióstr św. Elżbiety, w dniu 11 czerwca br. w Hali Stulecia odbędzie się muzyczne uwielbienie Boga za dar tej beatyfikacji z modlitwą o uzdrowienie pod hasłem: „WIERNE MIŁOŚCI". Chętni do wzięcia udziału w tym wydarzeniu mogą zapisywać się w zakrystii po Mszach św. Bilety są za darmo.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV Niedziela Wielkanocna
08 maja 2022
- Dziś czwarta niedziela Wielkanocy, którą nazywamy Niedzielą Dobrego Pasterza. Modlitwami wspieramy wszystkich powołanych do Chrystusowego kapłaństwa.
- Przez cały miesiąc nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy świętej.
- KALENDARZ LITURGICZNY:
-
- Poniedziałek, 9 maja: Uroczystość św. Stanisława, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
- Czwartek, 12 maja: Wspomnienie św. Pankracego, męczennika.
- Piątek, 13 maja: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Fatimskiej.
- Sobota, 14 maja: Święto św. Macieja, Apostoła.
- W piątek, 13 maja, w liturgii będziemy wspominać Matkę Bożą Fatimską. Tego dnia przypada także 39. rocznicę zamachu na św. Jana Pawła II. Nabożeństwo fatimskie po Mszy Świętej wieczornej.
- W dwudziestą rocznicę ustanowienia św. Andrzeja Boboli patronem Polski została zainaugurowana 7 maja br. Nowenna, która potrwa do 16 maja br. W tym roku, za wstawiennictwem świętego polecać będziemy Bogu sprawę pokoju na Ukrainie oraz pomyślności dla naszej Ojczyzny.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
III Niedziela Wielkanocna
01 maja 2022
- Dzisiaj rozpoczynamy miesiąc maj, który naznaczony jest pobożnością do Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwa majowe odprawiać będziemy codziennie po wieczornej Mszy świętej.
- Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 1200 zmiana tajemnic różańcowych dla Wspólnoty Żywego Różańca.
- Kończy się Tydzień Miłosierdzia, do zakrystii można przynosić skarbonki z jałmużną wielkopostną. Bóg zapłać.
- We wtorek, 3 maja obchodzimy Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Jest to także Święto Państwowe Konstytucji 3 maja. Msze święte w tym dniu jak w każdą niedzielę: 800, 1000, 1200.
- W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca.
- KALENDARZ LITURGICZNY:
-
- Wtorek, 3 maja: Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski.
- Środa, 4 maja: Wspomnienie św. Floriana, męczennika.
- Czwartek, 5 maja: Wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, kapłana.
- Piątek, 6 maja: Święto świętych Apostołów Filipa i Jakuba.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
- Mężczyźni św. Józefa we Wrocławiu zapraszają panów na kolejne wydarzenie z cyklu "24h dla Pana", które odbędzie się 6-7 maja 2022 w klasztorze SS. Urszulanek Unii Rzymskiej w Bardzie Śląskim przy ul. Krakowskiej 31a. Link do rejestracji https://mezczyzniwewroclawiu.pl/dzien-odnowy-duchowej-mezczyzn-bardo-06-07-05-2022. Ilość miejsc jest ograniczona, więc warto już teraz podjąć decyzję o zapisie. Uczestnictwo w Męskich Dniach Odnowy Duchowej jest również istotnym elementem formacji Mężczyzny św. Józefa, której fundamentem jest program „72 godzin do Zmartwychwstałego Życia". Zaproszony jest każdy komu bliska jest duchowość św. Józefa. Więcej informacji na http://mezczyzniwewroclawiu.pl.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
II Niedziela Wielkanocna
24 kwietnia 2022
- Dzisiaj, Święto Miłosierdzia Bożego. Ma ono być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza grzeszników. „Pragnę - powiedział Pan Jezus - aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat”. Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, tzn.: pokładać ufność w Panu Bogu, pełnić uczynki miłosierdzia, być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św. „Nie znajdzie żadna dusza uspokojenia - powiedział Pan Jezus - dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być Świętem Miłosierdzia”.
O godzinie 1500 możemy złączyć się poprzez transmisję z pielgrzymami, przybyłymi do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, bądź sami odmówić w domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia. - Dziś o godz. 1500 Bp Maciej Małyga przyjmie święcenia biskupie w katedrze wrocławskiej. Wspierajmy modlitwą nowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji, wypraszając potrzebna dla niego łaski od Jezusa Miłosiernego.
- Do zakrystii można przynosić skarbonki z jałmużną wielkopostną. Bóg zapłać.
- Rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii, proszę o podejście dzisiaj na chwilę do zakrystii.
- KALENDARZ LITURGICZNY:
- Poniedziałek, 25 kwietnia: Święto św. Marka, Ewangelisty.
- Wtorek, 26 kwietnia: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
- Piątek, 29 kwietnia: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
- W przyszłą niedzielę, 1 maja, po Mszy św. o godz. 1200 zmiana tajemnic różańcowych.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
Wielki Tydzień
10 kwietnia 2022
- Dzisiaj, 10 kwietnia, rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Nauki rekolekcyjne wygłosi ks. dr Jacek Froniewski, kanclerz kurii wrocławskiej. Rekolekcje potrwają do wtorku włącznie. Serdecznie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu i wzięcia udziału w tych ćwiczeniach duchowych, aby pomogły nam lepiej przygotować się do radosnych obchodów Świąt Wielkanocnych.
Podczas dzisiejszego ostatniego nabożeństwa Gorzkich Żali, Ksiądz Rekolekcjonista wygłosi konferencję, na którą serdecznie zapraszam wszystkich rodziców – szczególnie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. oraz rodziców kandydatów do bierzmowania.
Nauki rekolekcyjne:- Poniedziałek 1800.
- Wtorek 1800. Okazja do Spowiedzi św. od godz. 1700.
- Bracia kapucyni zapraszają na Wieczór Konfesjonałów w Wielki Wtorek (12 kwietnia 2022 r.) w kościele pw. św. Augustyna we Wrocławiu, ul. Sudecka 90. O godz. 1930 Nabożeństwo pokutne, a od godziny 2000 do 2400 będzie można skorzystać z przedświątecznej Spowiedzi św.
- W Wielki Czwartek Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 1800. Na zakończenie liturgii Najświętszy Sakrament zostanie przeniesiony do miejsca adoracji. Wieczorna modlitwa potrwa do godz. 2100.
- W Wielki Piątek:
- Nabożeństwo Drogi krzyżowej oraz Koronka do Bożego Miłosierdzia o godz. 1500.
- Liturgia Męki Pańskiej o godz. 1800. Po Komunii Świętej w procesji przeniesiemy Najświętszy Sakrament do Grobu Pańskiego. Adoracja potrwa do godz. 2100.
- W Wielką Sobotę:
- błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny o godz.: 1100, 1130, 1200, 1230, 1300.
- Liturgia Wigilii Paschalnej o godz. 2000 (Proszę o przyniesienie ze sobą świec).
- W Wielkanoc Msze święte o godzinach: 700, 1000 i 1200. Natomiast w Poniedziałek Wielkanocny Msze święte według porządku niedzielnego (800, 1000, 1200).
- Kancelaria parafialna czynna w środę. W Wielki Piątek kancelaria będzie nieczynna. W sprawach pilnych kontakt pod numerem telefonu: 698 992 439
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
03 kwietnia 2022
- Za tydzień, w niedzielę 10 kwietnia, rozpoczną się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne. Poprowadzi je dr Jacek Froniewski, kanclerz kurii wrocławskiej. Rekolekcje potrwają od niedzieli do wtorku włącznie. Serdecznie zapraszam do zarezerwowania sobie czasu i wzięcia udziału w tych ćwiczeniach duchowych, aby pomogły nam lepiej przygotować się do radosnych obchodów Świąt Wielkanocnych.
- W tym tygodniu, 7 kwietnia, przypada Pierwszy czwartek miesiąca.
- Nabożeństwo Drogi krzyżowejw piątki Wielkiego Postu o godzinie 1715, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żaliw niedziele o godzinie 1600.
- Przyszła niedziela, jest Niedzielą Męki Pańskiej, czyli Niedzielą Palmową, która rozpoczyna Wielki Tydzień. Na każdej Mszy Świętej będzie błogosławieństwo palm.
- W przyszłą niedzielę, podczas nabożeństwa Gorzkich Żali, Ksiądz Rekolekcjonista wygłosi konferencję, poświęconą religijnemu wychowywaniu młodego pokolenia. Zapraszamy wszystkich rodziców – szczególnie rodziców dzieci, które w tym roku przystąpią do I Komunii św. oraz rodziców kandydatów do bierzmowania – do udziału w tym rekolekcyjnym spotkaniu.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i w piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.
OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU
27 marca 2022
- W czwartek, 31 marca przypada 39. rocznica święceń kapłańskich J.E. Ks. Abp. Józefa Kupnego. Pamiętamy w modlitwie o naszym Arcypasterzu.
- W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek i sobota miesiąca.
- Nabożeństwo Drogi krzyżowejw piątki Wielkiego Postu o godzinie 1715, natomiast Nabożeństwo Gorzkich Żaliw niedziele o godzinie 1600.
- Msza św. dla Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, 3 kwietnia, po Mszy św. o godz. 1200.
- Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
- Pracownicy z firmy MICHALCZEWSKI poszukują dwóch mieszkań dla ich współpracowników z Ukrainy z rodzinami. Jeśli ktoś z naszych Parafian jest w stanie pomóc lub udzielić informacji, proszony jest o kontakt pod numerem telefonu: 694 427 703.
W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i w piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.