separator

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XX Tydzień Zwykły

14 sierpnia 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 15 sierpnia: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Środa, 17 sierpnia: Wspomnienie św. Jacka, kapłana.
  • Sobota, 20 sierpnia: Wspomnienie św. Bernarda, opata i doktora Kościoła.
 1. Ofiary składane dziś na tacę przeznaczone są na potrzeby Metropolitalnego Wyższego Seminarium Duchownego i Papieskiego Wydziału Teologicznego we Wrocławiu.
 2. Jutro, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w porządku niedzielnym. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę Święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione są bukiety kwiatów, ziół i warzyw. Ofiary składane na tacę będą przeznaczono na budowę nowych kościołów w Archidiecezji Wrocławskiej.
 3. 15 sierpnia przypada 102. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
 4. Dnia 20 sierpnia (sobota) odbędzie się w Henrykowie Pielgrzymka Róż Różańcowych i wszystkich modlących się na różańcu. Z racji, że w sąsiedniej parafii św. Franciszka przy ul. Borowskiej są jeszcze wolne miejsca w autokarze, chętni na wyjazd mogą zapisywać się u ks. Rafała, wikariusza parafii św. Franciszka (tel. 667 080 101) lub w „Kawiarence” przy parafii św. Franciszka. Wyjazd w sobotę o godz. 730 spod kościoła św. Franciszka.
 5. Od 19 sierpnia w polskich kinach będzie można zobaczyć film fabularny pt. Notre-Dame płonie. To wstrząsająca i prawdziwa historia walki o ocalenie jednego z najświętszych miejsce Europy oraz bezcennych relikwii chrześcijaństwa. To także opowieść o sile wiary, modlitwie oraz – co ma symboliczne znaczenie w zlaicyzowanej Europie – poświęceniu dla ratowania chrześcijańskich wartości. Warto zainteresować się tym filmem.
 6. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 7. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIX Tydzień Zwykły

07 sierpnia 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 8 sierpnia: Wspomnienie św. Dominika, kapłana.
  • Wtorek, 9 sierpnia: Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, patronki Europy.
  • Środa, 10 sierpnia: Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • Czwartek, 11 sierpnia: Wspomnienie św. Klary,
  • Piątek, 12 sierpnia: Wspomnienie św. Joanny Franciszki de Chantal,
 1. W czasie trwania Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę łączymy się duchowo z pielgrzymami poprzez modlitwę w kościele codziennie przed Mszą Świętą (do wtorku włącznie) o godzinie 1715. Zakończenie pielgrzymki w środę, 10 sierpnia.
 2. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 3. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVIII Tydzień Zwykły

31 lipca 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 1 sierpnia: Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i doktora Kościoła.
  • Wtorek, 2 sierpnia: Odpust Porcjunkuli.
  • Czwartek, 4 sierpnia: Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
  • Sobota, 6 sierpnia: Święto Przemienienia Pańskiego.
 1. W zeszły poniedziałek, we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, zebraliśmy na zakup środków transportu dla misjonarzy – 376 zł. Pieniądze zostały przekazane dla MIVA Polska. Bóg zapłać.
 2. We wtorek 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny. By uzyskać ten odpust, należy spełnić następujące warunki, a więc: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 3. W zakrystii można zapisywać się na duchowych pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Podobnie jak w latach ubiegłych, pomocą w duchowym przeżyciu pielgrzymki będą służyć: specjalne książeczki (przewodniki) – duchowi uczestnicy znajdą tam omówienie tajemnicy dnia, czytania mszalne i krótkie rozważania. Pomocą w duchowym przeżywaniu pielgrzymki będą również specjalny serwis pielgrzymkowy przygotowany przez dziennikarzy „Gościa Wrocławskiego" - www.ppw.gosc.pl oraz audycje nadawane w Radio Rodzina o godz. 1310 i 2010. Zapisy trwają do końca lipca. Koszt 10 zł.
 4. SIERPIEŃ MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI – Apel zespołu Apostolstwa trzeźwości i osób uzależnionychna sierpień – miesiąc abstynencji 2022.Sierpień, jako miesiąc dobrowolnej abstynencji, to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Dlaczego sierpień? Bo jest to miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Tak wielu Polaków oddało życie broniąc Ojczyzny, tak wielu cierpiało. W zamyśle inicjatorów „abstynenckiego sierpnia", ma to być dobrowolny dar z motywów nadprzyrodzonych                      i patriotycznych.
 5. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 zaprasza wszystkich zdrowych mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do oddawania krwi. Więcej informacji – jak przygotować się do oddawania krwi, gdzie i kiedy można oddawać krew – znajduje się na stronie internetowej: www.rckik.wroclaw.pl
 6. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 7. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVII Tydzień Zwykły

24 lipca 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 25 lipca: Święto św. Jakuba, Apostoła oraz Wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców.
  • Wtorek, 26 lipca: Wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców Najświętszej Maryi Panny.
  • Czwartek, 28 lipca: Wspomnienie św. Szarbela, kapłana.
  • Piątek, 29 lipca: Wspomnienie św. Marty, Marii i Łazarza.
  • Sobota, 30 lipca: Wspomnienie św. Piotra Chryzologa, biskupa i doktora Kościoła.
 1. Jutro, 25 lipca obchodzimy wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Po Mszy św. o godz. 1800 będzie możliwość poświęcenia samochodów i innych pojazdów, a ofiary zebrane w tym dniu zostaną przekazane dla MIVA Polska, fundacji zajmującej się wspieraniem misjonarzy i pomocą w zakupie pojazdów dla nich.
 2. W zakrystii można zapisywać się na duchowych pielgrzymów Pieszej Pielgrzymki Wrocławskiej na Jasną Górę. Zapisy trwają do końca lipca. Koszt 10 zł.
 3. CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCLAWSKIEJ informuje: Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i opłata klimatyczna. Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585.
 4. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa prof. dr hab. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu przy ul. Czerwonego Krzyża 5/9 zaprasza wszystkich zdrowych mieszkańców Wrocławia i Dolnego Śląska do oddawania krwi. Więcej informacji – jak przygotować się do oddawania krwi, gdzie i kiedy można oddawać krew – znajduje się na stronie internetowej: www.rckik.wroclaw.pl
 5. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 6. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XVI Tydzień Zwykły

17 lipca 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 18 lipca: Wspomnienie św. Szymona z Lipnicy, kapłana.
  • Środa, 20 lipca: Wspomnienie bł. Czesława, kapłana, Patrona miasta Wrocławia.
  • Piątek, 22 lipca: Święto św. Marii Magdaleny.
  • Sobota, 23 lipca: Święto św. Brygidy, zakonnicy, Patronki Europy.
 1. W dniach 18 i 19 lipca odbędą się Letnie Warsztaty Tarnogospel z Panią Anną Marią Mbayo. Warsztaty organizowane są przez Radę Osiedla Tarnogaj w Centrum Aktywności Tarnogaju przy ul. Gazowej 22/7. Wstęp bezpłatny. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 2. CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCLAWSKIEJ informuje: Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i opłata klimatyczna. Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585.
 3. Komendant Policji Wrocław–Rakowiec zwraca się z prośbą o uwrażliwienie szczególnie osób starszych na praktyki, mające na celu wyłudzenie od nich pieniędzy. Złodzieje próbują wyłudzić pieniądze: metodą „na wnuczka”, policjanta, pracownika banku itd. wykorzystując do tego także sieci komórkowe oraz łącza internetowe. Procedery te mogą także przybierać postać prób sprzedaży towarów i usług po znacznie zawyżonych cenach. Wszelkie tego typu zdarzenia, które w Państwa ocenie wzbudzają wątpliwości co do uczciwości zamiarów, należy zgłaszać bezzwłocznie na Komendę Policji Wrocław -Rakowiec.  
 4. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 5. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XV Tydzień Zwykły

10 lipca 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 11 lipca: Święto św. Benedykta, opata, Patrona Europy.
  • Wtorek, 12 lipca: Wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, biskupa i męczennika.
  • Środa, 13 lipca: Wspomnienie świętych pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
  • Czwartek, 14 lipca: Wspomnienie św. Henryka i wspomnienie św. Kamila de Lellis, kapłana
  • Piątek, 15 lipca: Wspomnienie św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła.
  • Sobota, 16 lipca: Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel.
 1. W dniach 18 i 19 lipca odbędą się Letnie Warsztaty Tarnogospel z Panią Anną Marią Mbayo. Warsztaty organizowane są przez Radę Osiedla Tarnogaj w Centrum Aktywności Tarnogaju przy ul. Gazowej 22/7. Wstęp bezpłatny. Szczegóły na plakacie przy wyjściu z kościoła.
 2. CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCLAWSKIEJ informuje: Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i opłata klimatyczna. Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585.
 3. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 4. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIV Tydzień Zwykły

03 lipca 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 4 lipca: Wspomnienie św. Elżbiety Portugalskiej.
  • Wtorek, 5 lipca: Wspomnienie św. Marii Goretti, dziewicy i męczennicy.
  • Środa, 6 lipca: Wspomnienie bł. Marii Teresy Ledóchowskiej,
  • Piątek, 8 lipca: Wspomnienie św. Jana z Dukli, kapłana.
 1. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek miesiąca.
 2. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 1200 spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. CARITAS ARCHIDIECEZJI WROCLAWSKIEJ informuje: Są wolne miejsca na turnusy wypoczynkowe w ośrodku Caritas w Łebie. W cenie wyjazdu zagwarantowany jest 9-dniowy pobyt w ośrodku, pełne wyżywienie, podróż autokarem w obie strony, ubezpieczenie i opłata klimatyczna. Zapisy w Biurze Caritas i pod numerem telefonu: 664 456 585.
 4. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 5. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XIII Tydzień Zwykły

26 czerwca 2022

  1. KALENDARZ LITURGICZNY
   • Poniedziałek, 27 czerwca: Wspomnienie św. Cyryla Aleksandryjskiego, biskupa i doktora Kościoła.
   • Wtorek, 28 czerwca: Wspomnienie św. Ireneusza, biskupa i męczennika.
   • Środa, 29 czerwca: Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
   • Czwartek, 30 czerwca: Wspomnienie Świętych Pierwszych Męczenników św. Kościoła Rzymskiego.
   • Piątek, 1 lipca: Wspomnienie św. Ottona,
  1. W tym tygodniu przypada Pierwszy piątek i Pierwsza sobota miesiąca.
  2. Spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych w przyszłą niedzielę, 3 lipca, po Mszy św. o godz. 1200.
  3. Wszystkim, którzy rozpoczęli wakacje: dzieciom, młodzieży, katechetom i nauczycielom życzę bezpiecznego, zdrowego, radosnego i ubogacającego wypoczynku dla ciała i ducha. Niech w tym wolnym czasie nie zabraknie pamięci o Panu Bogu, osobistej modlitwy i praktyk religijnych w każdą niedzielę.
  4. Przypomnienie dla rodziców posyłających dzieci do klas pierwszych wszystkich typów szkół, że przed wrześniem powinni złożyć deklarację uczęszczania dziecka na religię.
  5. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej (do czwartku włącznie).
  6. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
  7. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XII Tydzień Zwykły

19 czerwca 2022

 1. Składam serdeczne podziękowanie wszystkim Parafianom zaangażowanym w przygotowanie procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Dziękuję za budowę i wystrój ołtarzy, przyniesione kwiaty, wystrój okien naszych domów. Dziękuję za pomoc w niesieniu baldachimu i feretronów. Dziękuję paniom, które przyniosły kwiaty dla dziewczynek uczestniczących w procesji. Składam serdeczne podziękowanie Policji za sprawne i godne zabezpieczenie przejścia naszej parafialnej procesji. Cieszę się bardzo z licznego udziału wiernych w tej Uroczystości i za zaangażowanie we wspólną modlitwę i śpiew.
 2. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 1200 grupa chłopców i dziewczynek będzie obchodzić Rocznicę I Komunii Świętej.
 3. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Wtorek, 21 czerwca: Wspomnienie św. Alojzego Gonzagi,
  • Czwartek, 23 czerwca: Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.
  • Piątek, 24 czerwca: Uroczystość narodzenia św. Jana Chrzciciela – Patronalne Święto Archikatedry Wrocławskiej i Archidiecezji Wrocławskiej.
  • Sobota, 25 czerwca: Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny.
 1. Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu zaprasza na uroczystość Nadania Tytułu Doktora Honoris Causa Profesorowi Fernando Ocáriz Brana, Prałatowi Opus Dei, Wielkiemu Kanclerzowi Papieskiego Uniwersytetu Świętego Krzyża w Rzymie. Uroczystość odbędzie się w środę, 22 czerwca 2022 r.: o godz. 900 Msza Św. pod przewodnictwem J.E. Ks. Abpa Józefa Kupnego. Homilię wygłosi Bp Damian Bryl, biskup kaliski. Po Mszy św. uroczystości nadania tytułu na Auli Wydziału Teologicznego.  
 2. W czwartek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Wszystkim tatom życzymy radości i pociechy z dzieci. Zmarłych ojców polecamy Bożemu Miłosierdziu.
 3. Na piątek, 24 czerwca, Ksiądz Arcybiskup zaprasza do Katedry duszpasterzy, małżeństwa i rodziny na Mszę świętą o godz. 1830 W tym dniu łączyć się będzie duchowo z Papieżem i rodzinami przeżywającymi Światowe Spotkanie Rodzin w Rzymie.
 4. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 5. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.
 6. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XI Tydzień Zwykły

12 czerwca 2022

 1. Dzisiaj w czasie Mszy św. o godz. 1200 trójka dzieci z naszej parafii przystąpi po raz pierwszy do Komunii Świętej. Cieszymy się wraz z nimi i ich rodzicami, że odtąd będą w pełni uczestniczyć w Eucharystii. W ramach Białego Tygodnia dzieci będą uczestniczyć w codziennych Mszach Świętych do piątku włącznie.
 2. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Poniedziałek, 13 czerwca: Wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana.
  • Wtorek, 14 czerwca: Wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika.
  • Czwartek, 16 czerwca: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
  • Piątek, 17 czerwca: Wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika.
 1. Wszystkich chętnych prosimy o przyniesienie płatków kwiatów w środę na wieczorną Mszę św. lub bezpośrednio na czwartkową procesję dla dziewczynek, które będą uczestniczyły w procesji. Próba sypania kwiatów w środę po wieczornej Mszy św.
 2. W najbliższy czwartek przypada Uroczystość Bożego Ciała. Po Mszy Świętej o godzinie 1000 przejdziemy procesyjnie ulicami naszej parafii do czterech ołtarzy:

I ołtarz (na skrzyżowaniu z ul. Ząbkowicką) – ulice Gazowa, Ząbkowicka i Ziębicka.

II ołtarz (na skrzyżowaniu ul. Klimasa z ul. Łagiewnicką) – ulice Kamieniecka i Złotostocka.

III ołtarz (przy aptece na ul. Tarnogajskiej) – ulice Tarnogajska i mieszkańcy z osiedla Di Trevi.

IV ołtarz (przy figurze Chrystusa Króla na posesji parafialnej) – rodzice dzieci pierwszokomunijnych i rocznicowych.

Po zakończonej procesji zostanie odprawiona Msza św. o godz. 1200.

 1. Nabożeństwa czerwcowe z litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa codziennie po Mszy Św. wieczornej.
 2. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą św.