wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA TROJCY PRZENAJSWIETSZEJ

16 czerwca 2019

1. Uroczystość Trójcy Świętej wprowadza nas w niepojętą tajemnicę Boga. Jej wielkość przerasta nasze umysły, ale jednocześnie budzi zaufanie. Wszystko, co czynimy w życiu, czyńmy „w imię Ojca i Syna, i Ducha Świętego”, powierzając w ten sposób każdy nasz szlachetny zamysł wszechmocy Pana Boga.

2. W czwartek Kościół obchodzi uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej. Z wdzięcznością za obecność Chrystusa pod postaciami chleba i wina wyruszymy w tradycyjnej procesji eucharystycznej ulicami naszej parafii. Serdecznie zapraszamy do włączenia się w procesję wszystkich parafian. Centralna uroczystość rozpocznie się Mszą Świętą o godz. 10.00, (w intencji dzieci, które rok temu przystąpiły do I Komunii św.) po której wyruszy procesja. W tym roku przejdziemy tradycyjnie ulicami: Kamieniecką, Gazową, Ząbkowicką, Klimasa, Tarnogajską i Gazową wrócimy do kościoła parafialnego.

3. Serdecznie proszę o przygotowanie czterech ołtarzy. Zapraszam dziewczynki pragnące sypać kwiaty przed Najświętszym Sakramentem i chłopców do dzwonienia dzwonkami.

4. Podczas trwania tzw. oktawy uroczystości Bożego Ciała Msza Święta z procesją eucharystyczną - codziennie o godz. 18.00, a w niedzielę po nabożeństwie czerwcowym.

5. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do bierzmowania – poniedziałek (17.06) o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i w piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.