wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

24 marca 2019

1. Dzisiejsza Ewangelia przynagla nas do wkroczenia na drogę nawrócenia. Czas Wielkiego Postu stwarza ku temu wiele niepowtarzalnych okazji – jest bowiem czasem łaski od Pana.

2. W poniedziałek 25 marca przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Z obchodem uroczystości związany jest ogłoszony w Kościele Dzień Świętości Życia i Dzień Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Zachęcamy wszystkich wiernych do obrony życia poczętego poprzez duchową adopcję. Uroczysta Msza Święta o godz. 18.00.

3. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy w środę o godz. 18.00.

4. Zapraszam do udziału w wielkopostnych nabożeństwach: Drogi krzyżowej w piątki o godz. 17.30 oraz Gorzkich żali w niedzielę o godz. 17.30.

5. W tym roku po raz dziesiąty wiele tysięcy wiernych podejmuje trud nocnej wędrówki połączonej z rozważaniem męki Chrystusa. Ekstremalna Droga Krzyżowa jest szczególną inicjatywą pozwalająca oderwać się od codziennych spraw, w ciszy i samotności rozmawiać z Bogiem. Bliższe informacje na temat tej formy Drogi Krzyżowej na stronie internetowej (www.edk.org.pl).

6. W ubiegłą niedzielę z okazji Dnia Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami zbieraliśmy do puszki ofiarę na poczet wsparcia dzieł podejmowanych przez misjonarzy. Uzbieraliśmy kwotę: 577,08 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać”.

7. Spotkanie wspólnoty „Dom na Skale” – poniedziałek (25.03) o godz. 19.00 w salce katechetycznej na plebanii.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.