OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XIX Niedziela zwykła
13 sierpnia 2023

 1. KALENDARZ LITURGICZNY:
  • Poniedziałek, 14 sierpnia: Wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego, kapłana i męczennika.
  • Wtorek, 15 sierpnia: Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.
  • Czwartek, 17 sierpnia: Wspomnienie św. Jacka, kapłana.
 1. We wtorek, 15 sierpnia, Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze Święte w porządku niedzielnym. W polskiej tradycji jutrzejsza uroczystość nosi nazwę Święta Matki Bożej Zielnej. Tego dnia błogosławione będą podczas każdej Mszy Świętej bukiety kwiatów, ziół i warzyw.
 2. 15 sierpnia przypada 103. rocznica Bitwy Warszawskiej z 1920 roku, Cudu nad Wisłą. Polacy odnieśli wówczas wielkie zwycięstwo w walce z wojskami bolszewickimi. Ten dzień obchodzony jest także jako Święto Wojska Polskiego.
 3. Dnia 19 sierpnia (sobota) odbędzie się w Henrykowie Pielgrzymka Róż Różańcowych i wszystkich modlących się na różańcu. Z racji, że w sąsiedniej parafii św. Franciszka przy ul. Borowskiej są jeszcze wolne miejsca w autokarze, chętni na wyjazd mogą zapisywać się u ks. Rafała, wikariusza parafii św. Franciszka lub w „Kawiarence” przy parafii św. Franciszka.
 4. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.
 5. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

Copyright © 2016-1 Parafia pw. Św. Stefana we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl