OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
XVII Niedziela zwykła
30 lipca 2023

 1. KALENDARZ LITURGICZNY:
  • Poniedziałek, 31 lipca: Wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, kapłana.
  • Wtorek, 1 sierpnia: Wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła.
  • Środa, 2 sierpnia: Odpust Porcjunkuli.
  • Piątek, 4 sierpnia: Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, kapłana.
 1. W zeszły wtorek, we wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców, zebraliśmy na zakup środków transportu dla misjonarzy – 518 zł. Pieniądze zostały przekazane dla MIVA Polska. Bóg zapłać. W dalszym ciągu można także dokonywać samodzielnych przelewów na konto MIVA Polska – blankiety wyłożone są na stoliku przy wyjściu z kościoła.
 2. 1 sierpnia mija rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętamy w modlitwie o wszystkich, którzy oddali życie w obronie Ojczyzny.
 3. W środę 2 sierpnia w kościołach i klasztorach franciszkańskich obchodzone jest patronalne święto Matki Bożej Anielskiej Porcjunkuli. Tego dnia w kościołach parafialnych można uzyskać odpust zupełny. By uzyskać ten odpust, należy spełnić następujące warunki: pobożnie nawiedzić kościół, odmówić w nim Modlitwę Pańską oraz Wyznanie Wiary, przystąpić do Spowiedzi świętej, przyjąć Komunię świętą, pomodlić się według intencji Ojca Świętego, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu.
 4. W czwartek, 3 sierpnia o godzinie 600 wyruszy z Katedry Wrocławskiej Piesza Pielgrzymka Wrocławska na Jasną Górę. Wszyscy chętni do duchowego towarzyszenia pieszym pielgrzymom 43. Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę mogą zapisywać się w zakrystii. Każdy z duchowych pielgrzymów – tak jak w ubiegłym roku – otrzyma specjalnie przygotowany „Przewodnik” oraz pielgrzymkowy znaczek. Koszt materiałów 15 zł. Od czwartku pomocą w duchowym przeżywaniu pielgrzymki będzie również specjalny serwis pielgrzymkowy przygotowany przez dziennikarzy „Gościa Wrocławskiego" - www.ppw.gosc.pl oraz audycje nadawane w Radio Rodzina o godz. 1310 i 2030.
 5. SIERPIEŃ MIESIĄCEM TRZEŹWOŚCI – Apel zespołu Apostolstwa trzeźwości i osób uzależnionychna sierpień – miesiąc abstynencji 2023.Sierpień, jako miesiąc dobrowolnej abstynencji, to wieloletnia praktyka duszpasterska, kontynuowana od czasów bł. kard Stefana Wyszyńskiego, która wydała wiele dobrych owoców. Dlaczego sierpień? Bo jest to miesiąc ważnych rocznic patriotycznych i świąt maryjnych. Tak wielu Polaków oddało życie broniąc Ojczyzny, tak wielu cierpiało. W zamyśle inicjatorów „abstynenckiego sierpnia", ma to być dobrowolny dar z motywów nadprzyrodzonych i patriotycznych.
 6. W tym tygodniu przypada Pierwszy czwartek, Pierwszy piątek i Pierwsza sobota miesiąca.
 7. Msza Święta w intencji Wspólnoty Żywego Różańca w przyszłą niedzielę, 6 sierpnia o godz. 1200, a następnie zmiana tajemnic różańcowych.
 8. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.
 9. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po wieczornej Mszy św. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

Copyright © 2016-1 Parafia pw. Św. Stefana we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl