OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Tydzień Adwentu

04 grudnia 2022

 1. KALENDARZ LITURGICZNY
  • Wtorek, 6 grudnia: Wspomnienie św. Mikołaja, biskupa.
  • Środa, 7 grudnia: Wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła.
  • Czwartek, 8 grudnia: Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP.
  • Piątek, 9 grudnia: św. Jana Diego Cuauhtlatoatzin.
  • Sobota, 3 grudnia: Wspomnienie Matki Bożej Loretańskiej.
 1. W czasie trwającego Adwentu podejmijmy praktyki pokutne: konkretne wyrzeczenia i uczyńmy postanowienia adwentowe. Skorzystajmy z Sakramentu Pokuty i połóżmy szczególny nacisk na praktykowanie codziennej modlitwy. Niech ten czas będzie owocny i niech napełnia nasze serca coraz większą radością i pokojem. Pan jest blisko.
 2. Dzisiaj, po Mszy Świętej o godz. 1200, spotkanie dla Wspólnoty Żywego Różańca i zmiana tajemnic różańcowych.
 3. W przyszłą niedzielę, 11 grudnia, po Mszy Świętej o godz. 1000 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do Bierzmowania.
 4. Roraty od poniedziałku do piątku o godzinie 1800. Serdecznie zapraszam do udziału dzieci i młodzież, a szczególnie tych, którzy w najbliższym czasie przystąpią do sakramentów I Komunii Świętej i Bierzmowania.
 5. Rozprowadzane są świece Caritas Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Małe świece w cenie 10 zł oraz duże świece w cenie 20 zł.
 6. W zakrystii można także zaopatrywać się w poświęcone opłatki na wigilijny stół.
 7. Fundacja Małych Stupek prowadzi zbiórkę artykułów higienicznych dla dzieci w domach samotnej matki, domach dziecka i hospicjach. Artykuły takie jak: szampony, mydła, żele do kąpieli, kremy, proszki i płyny do prania oraz chemia gospodarcza można przynosić do zakrystii. Artykuły będziemy zbierać przez cały Adwent.
 8. Okazja do Spowiedzi św. codziennie w tygodniu pół godziny przed Mszą Świętą.
 9. Kancelaria parafialna czynna w środy i piątki bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. W sprawach pilnych proszę o kontakt pod numerem telefonu 698 992 439.

Copyright © 2016-1 Parafia pw. Św. Stefana we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl