separator

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

II Niedziela Wielkanocna

24 kwietnia 2022

 1. Dzisiaj, Święto Miłosierdzia Bożego. Ma ono być nie tylko dniem szczególnej czci Boga w tej tajemnicy, ale także dniem łaski dla wszystkich ludzi, zwłaszcza grzeszników. „Pragnę - powiedział Pan Jezus - aby Święto Miłosierdzia było ucieczką i schronieniem dla wszystkich dusz, a szczególnie dla biednych grzeszników. Kto w dniu tym przystąpi do Źródła Życia, ten dostąpi zupełnego odpuszczenia win i kar. W dniu tym otwarte są wszystkie upusty Boże, przez które płyną łaski, niech się nie lęka zbliżyć do Mnie żadna dusza, chociażby grzechy jej były jak szkarłat”. Aby skorzystać z tych wielkich darów, trzeba wypełnić warunki nabożeństwa do Miłosierdzia Bożego, tzn.: pokładać ufność  w Panu Bogu, pełnić uczynki miłosierdzia, być w stanie łaski uświęcającej i przystąpić do Komunii św. „Nie znajdzie żadna dusza uspokojenia - powiedział Pan Jezus - dopóki się nie zwróci z ufnością do miłosierdzia mojego i dlatego pierwsza niedziela po Wielkanocy ma być Świętem Miłosierdzia”.
  O godzinie 1500 możemy złączyć się poprzez transmisję z pielgrzymami, przybyłymi do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach, bądź sami odmówić w domach Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 2. Dziś o godz. 1500 Bp Maciej Małyga przyjmie święcenia biskupie w katedrze wrocławskiej. Wspierajmy modlitwą nowego biskupa pomocniczego naszej Archidiecezji, wypraszając potrzebna dla niego łaski od Jezusa Miłosiernego.
 3. Do zakrystii można przynosić skarbonki z jałmużną wielkopostną. Bóg zapłać.
 4. Rodziców dzieci, przygotowujących się do I Komunii św. w naszej parafii, proszę o podejście dzisiaj na chwilę do zakrystii.
 5. KALENDARZ LITURGICZNY:
  • Poniedziałek, 25 kwietnia: Święto św. Marka, Ewangelisty.
  • Wtorek, 26 kwietnia: Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika, Głównego Patrona Polski.
  • Piątek, 29 kwietnia: Święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy.
 6. W przyszłą niedzielę, 1 maja, po Mszy św. o godz. 1200 zmiana tajemnic różańcowych.