OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

I NIEDZIELA ADWENTU

28 listopada 2021

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania i przygotowania na przyjście Chrystusa. W pierwszej części (do 16 grudnia) będziemy pochylać się nad tajemnicą powtórnego przyjścia Pana na końcu czasów. Druga część (od 17 do 24 grudnia) będzie stanowić bezpośrednie przygotowanie do celebrowania pamiątki pierwszego przyjścia Chrystusa na ziemię – na uroczystość Narodzenia Pańskiego. Wykorzystajmy dobrze ten czas na słuchanie słowa Bożego oraz wchodzenie w tajemnicę bliskości Boga, który przychodzi jako Emmanuel – Bóg z nami.

2. Adwent rozpoczyna nowy rok liturgiczny i duszpasterski. Trwamy w realizacji programu duszpasterskiego poświęconego tajemnicy Eucharystii, zatytułowanego „Eucharystia daje życie”. W trzecim już roku pracy duszpasterskiej będziemy pochylać się nad tematem „Posłani w pokoju Chrystusa”. A mottem biblijnym będą słowa zaczerpnięte z Ewangelii św. Jana: „…ten kto Mnie spożywa, będzie żył przeze Mnie” (J 6,57).

3. W czasie adwentowego oczekiwania zapraszamy serdecznie wszystkich na Msze Święte roratnie. W naszym kościele będą one celebrowane codziennie od poniedziałku do piątku. Przynieśmy ze sobą lampiony, aby ze światłem w dłoniach oczekiwać przyjścia Pana.

4. We wtorek, 30 listopada, przypada liturgiczne święto Świętego Andrzeja Apostoła, pierwszego z powołanych Dwunastu.

5. W tym tygodniu przypada także pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca:

- w czwartek – w czasie Mszy św. modlitwa o uświęcenie kapłanów oraz nowe powołania;

- w piątek  - po Mszy św. nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa;

- w sobotę – po Mszy św. wystawianie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo ku czci Matki Najświętszej.

6. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy ofiary na pomoc migrantom z granicy polsko-białoruskiej. Była to akcja CARITAS POLSKA. Uzbieraliśmy: 961,00 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać”. 

7.Za tydzień – w niedzielę, 5 grudnia, (2. niedziela Adwentu) - Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie. Z tej racji zbierane będą na ten cel ofiary do puszki. Serdeczne „Bóg zapłać” za pomoc.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.

Copyright © 2016-2024 Parafia pw. Św. Stefana we Wrocławiu. All Rights Reserved. Powered by Perucki.pl