wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

CHRYSTUSA KRÓLA

21 listopada 2021

1. Mamy Króla! Jest nim Jezus Chrystus – Zbawiciel, Król wszechświata. Należymy do królewskiego rodu i z Chrystusem mamy udział w królewskim kapłaństwie. Znakiem Jego królowania nie jest jednak korona, lecz krzyż zbawienia, który wisi na ścianach naszych domów, jest wpisany w nasze serca i którym znaczymy siebie, gdy stajemy do modlitwy. A ponieważ szlachectwo zobowiązuje, niech świadomość przynależności do królewskiego rodu zobowiązuje nas do godnego życia.

2. Kolejny rok liturgiczny kończymy uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Dzisiaj, w odpowiedzi na APEL Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego ws. pomocy migrantom – zbiórka do puszki na pomoc migrantom. „Bóg zapłać” za składane ofiary.

3. Natomiast w ubiegłą niedzielę, z racji Dnia Solidarności z Kościołem Prześladowanym zbieraliśmy ofiary na poczet pomocy chrześcijanom w Libanie. Uzbieraliśmy: 859,00 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać”.

4. W przyszłą niedzielę rozpoczynamy Adwent, czas radosnego oczekiwania na przyjście Pana. Roraty w naszym kościele codziennie od poniedziałku do piątku w godzinach wyznaczonych na poszczególne dni.

W pierwszą niedzielę Adwentu podczas Mszy Świętej o godz. 8.00 - poświęcenie wieńca adwentowego i opłatków wigilijnych, w które będzie można się zaopatrzyć przez wszystkie niedziele Adwentu.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.