wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 października 2021

1. Bóg słyszy nasz głos, nasze wołanie nawet wtedy, gdy nam się wydaje, że nie jesteśmy w stanie przebić się przez współczesny szum, który zewsząd nas otacza. On potrafi wyłuskać nasze wołanie pełne wiary, miłości i zaufania jak wołanie Bartymeusza. Kiedy wkraczamy w mury kościoła, wchodzimy w szczególną przestrzeń, którą wydzielamy ze świata, by tu spotkać się z Bogiem, słuchać Jego słowa, doznawać uzdrowienia, które dokonuje się przez sakramentalne znaki. Trwajmy w dziękczynieniu za te wszystkie dary.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny, w którym będziemy otaczać modlitwą i wsparciem materialnym szczególnie tych, którzy głoszą Chrystusa na wszystkich kontynentach świata. Witamy w naszej wspólnocie kleryków z misyjnego seminarium duchownego oo. Klaretynow wraz z o. Krystianem, którzy opowiedzą nam o pracy na misjach. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na MISJE.

3. Kończy się październik – miesiąc różańca. Zapraszam codziennie na wspólną modlitwę o godz. 17.30. (Dzieci szczególnie w poniedziałek). Warto zadać sobie pytania: Czy choć raz w tym miesiącu modliłem się na różańcem w intencjach swoich bliskich? Czy udało mi się zebrać rodzinę i zaprosić ją do wspólnej modlitwy?

4. Nadchodzący listopad to miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Kartki wypominkowe można składać do skrzynki umieszczonej obok ambonki. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane z tej okazji. 

5. Przyszły weekend to czas, w którym wyruszymy na groby bliskich. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych (Msze Święte odprawiane będą jak w każdą  niedzielę) i Dzień Zaduszny.

6. Od 1 do 8 listopada włącznie można codziennie zyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Trzeba także spełnić zwykłe warunkami otrzymania odpustu, czyli być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, wykluczyć przywiązanie do jakiegokolwiek grzechu. Odpust można ofiarować wyłącznie za zmarłych.

7. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych dniach i tygodniach na tacę i do skarbonki w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.