wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

17 października 2021

1. Niezwykła to sytuacja, kiedy Pan staje się sługą. Bóg oddaje się w ręce człowieka, by móc stać się pokarmem, który możemy jeść. Tylko Bóg, który jest miłością, może to zrealizować. Tylko Bóg, który ustanowił Eucharystię, gorąco pragnie zasiąść z nami do stołu i z nami ją spożywać. Odkrywajmy, w jak wielkiej tajemnicy bierzemy udział.

2. Październik to miesiąc różańca. Razem z Matką Bożą pragniemy rozważać tajemnice zbawienia. Zapraszam codziennie na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu o godz. 17.30; dzieci, wraz z rodzicami – w poniedziałek.

3. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. W kartki wypominkowe można się zaopatrzyć przy wyjściu z kościoła. Na tych kartkach proszę wpisać ulicę, by można było je następnie posegregować i później poinformować z której ulicy w danym dniu będziemy się modlili w intencji naszych zmarłych. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane z tej okazji ofiary.

4. Tydzień temu obchodziliśmy 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można było złożyć ofiary do skarbonki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Zebraliśmy w naszej wspólnocie parafialnej: 1354 zł i 70 gr. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.

5. Za  tydzień – 23 października br. – będziemy przeżywać Niedzielę Misyjną. Z tej racji gościć będziemy w naszej wspólnocie parafialnej kleryków z misyjnego seminarium duchownego oo. Klaretynow. Taca z tej niedzieli przeznaczona jest na MISJE.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.