wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

10 października 2021

1. Skarbem Kościoła jest Eucharystia, w której Bóg jest dla nas pokarmem i mądrością w Najświętszym Sakramencie i swoim Słowie. W świecie, który nieustannie proponuje nam wiele różnorakich dóbr, warto rozróżnić, co tak naprawdę jest dla nas dobrem, a co tylko ułudą, iluzją dobra. Przychodzimy jak młodzieniec z Ewangelii, by zadać Bogu najistotniejsze pytania. Nie lękajmy się też przyjąć Bożej odpowiedzi.

2. Obchodzimy dziś 21. Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się”. Przed kościołem można złożyć ofiary do skarbonki na Fundację „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, która realizuje program stypendialny skierowany do uzdolnionej młodzieży z małych miast i wsi. Serdeczne „Bóg zapłać” za wszelkie ofiary.

3. Październik to miesiąc różańca. Zapraszam codziennie o 17.30 (dzieci w poniedziałki) na różaniec połączony z adoracją Najświętszego Sakramentu. Zachęcam także do wspólnego odmawiania różańca w rodzinach.

4. W czwartek będziemy obchodzić Dzień Edukacji Narodowej. Wszystkim, którym leży na sercu dobre wychowanie młodego pokolenia, szczególnie rodzicom, nauczycielom, wychowawcom, katechetom, życzymy przede wszystkim wytrwałości i mocy Ducha Świętego na każdy dzień.

5. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej pamięci o naszych zmarłych. Ze stoliczka można zabrać ze sobą kartki wypominkowe. Wypisując na nich imiona naszych zmarłych proszę zaznaczyć ulicę, żeby można było wyznaczyć dzień odczytania i modlitwy za nich.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.