wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

03 października 2021

1. Pierwszym, fundamentalnym powołaniem, którym obdarza nas Bóg, jest powołanie do życia w rodzinie opartej na małżeństwie mężczyzny i kobiety. To jest przestrzeń, w której realizujemy swoją świętość i z której wyruszamy w świat, żeby wypełniać różne powołania. O tę przestrzeń trzeba nieustannie dbać, umacniać ją życiem sakramentalnym, budować codzienną duchowość małżeńską i rodzinną. Wymagania Ewangelii są jasne i konkretne. Niech nigdy nie zabraknie nam odwagi, by żyć nimi na co dzień.

2. Rozpoczęliśmy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Będziemy rozważali tajemnice Boże, wzywali wstawiennictwa Matki Bożej i przedstawiali Bogu codzienne sprawy własne, najbliższych i tych, którzy powierzają się naszej pamięci. Zachęcamy do odmawiania różańca w rodzinach. To piękna praktyka, a przede wszystkim najpiękniejsze świadectwo wiary, kiedy to rodzina razem modli się za siebie. Każdego dnia zapraszam na nabożeństwo różańcowe o 17.30. Dzieci spotkają się na różańcu w poniedziałek o godz. 17.30.

3. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzić 21 Dzień Papieski pod hasłem „Nie lękajcie się!”. Fundacja Konferencji Episkopatu Polski „Dzieło Nowego Tysiąclecia” od 21 lat, przy pomocy wiernych, wspiera edukację niezamożnych uczniów i studentów pochodzących z małych miejscowości, z całej Polski. Do specjalnie przygotowanej skarbonki będzie można złożyć ofiarę na ten cel. Serdeczne „Bóg zapłać”.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.