wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

29 sierpnia 2021

Bardzo dziękuję za wszelkie ofiary składane na tacę lub do skarbonki na potrzeby naszej Parafii i za ofiary składane z okazji zbliżającego się odpustu parafialnego ku czci św. Stefana – Króla Węgier. Serdeczne „Bóg zapłać”.

1. Czas urlopów i wakacji, który się kończy, był dla wielu z nas okazją do pogłębienia więzi z Bogiem, szukania i rozpoznawania znaków Jego obecności i błogosławieństwa. Jesteśmy bowiem ludem Boga. Czasami wędrującym przez pustynię Izraelitom wydawał się daleki, jednak w rzeczywistości był Bogiem bliskim, zatroskanym o swój lud. Dziś także troszczy się o swój lud, prowadzi go, strzeże, błogosławi, udziela mu sakramentów, żeby żył w świętości. Trzeba jednak zadawać sobie pytanie, czy robię wszystko, by razem z innymi być Jego ludem.

2. We wtorek 31 sierpnia będziemy obchodzić 41. rocznicę podpisania porozumień sierpniowych, które zakończyły strajki i rozpoczęły proces przebudowy naszego państwa. Żyliśmy ideałami solidarności, prawdy, wolności. Dziś warto zadać sobie pytanie, co w naszych sercach zostało z etosu Solidarności tamtych lat.

3. W środę – 1 września - będziemy obchodzić 82. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Pamiętajmy w modlitwie szczególnie o tych, którzy oddali życie w obronie ojczyzny na wszystkich frontach. Otoczmy modlitwą także tych, którzy po jej zakończeniu walczyli o suwerenność i niepodległość Polski i złożyli ofiarę swojego życia jako więźniowie polityczni, a których próbowano wymazać z historii.

4. 1 września rozpocznie się Nowy Rok Szkolny. Dzieciom i młodzieży życzę wiele zapału i wytrwałości w zdobywaniu wiedzy, kształtowaniu dojrzałych postaw, a czcigodnym nauczycielom, katechetom i wychowawcom dużo siły i mocy Ducha Świętego, potrzebnego w procesie kształtowania dzieci i młodzieży. Msza Święta, ze szczególną prośbą o błogosławieństwo w nowym roku szkolnym, asystencję Ducha Świętego na czas edukacji i wszelkie potrzebne łaski dla wychowawców, nauczycieli i rodziców, w naszym kościele o godz. 18.00. Serdecznie zapraszam.

5. W tym tygodniu (2 września) przypada pierwszy czwartek miesiąca. W naszej wspólnocie parafialnej przeżywać będziemy uroczystość odpustową ku czci św. Stefana – Króla Węgier, połączoną z rocznicą I Komunii św. Serdecznie zapraszam na Mszę Świętą odpustową z procesją eucharystyczną o godz. 18.00.

6. Piątek - 3 września - to pierwszy piątek miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej od godz.17.15. A o godz. 18.00 – Msza Święta wynagradzająca ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7. W I sobotę miesiąca o godz. 9.00 - Msza Święta ku czci Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Świętej i nabożeństwie pierwszosobotnim zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.