wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

X NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

06 czerwca 2021

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w ostatnim czasie na tacę i do skarbonki, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

1. Eucharystia niedzielna jest dla każdego z nas źródłem i centrum życia duchowego. Bóg powierza nam siebie w drodze do nieba, jest pokarmem, który daje życie. Bądźmy wdzięczni, że Bóg jest na wyciągnięcie ręki, że nigdy o nas nie zapomina i stale czuwa nad nami.

2. Od czwartku 3 czerwca, czyli w uroczystość Bożego Ciała rozpoczęła się w naszej Archidiecezji 24-godzinna Adoracja Najświętszego Sakramentu, trwająca przez cały okres oktawy. W naszej Parafii adoracja rozpocznie się (według dekanalnego grafiku) od niedzielnego nabożeństwa czerwcowego (9.06) do poniedziałkowej wieczornej Mszy św. Zapraszam wszystkich na ADORACJĘ w niedzielę do godz. 21.00 oraz w poniedziałek od godz. 9.00 do 18.00.

3. Trwamy w oktawie Bożego Ciała. Codziennie o godz. 18.30 - nabożeństwo czerwcowe z procesją. A w niedzielę – o godz. 17.30.

4. W piątek 11 czerwca uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msza Święta o godz. 18.00. Jest to także Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów.

5. W sobotę wspomnimy Niepokalane Serce Najświętszej Maryi Panny. Na  Mszę Świętą o godz. 9.00 zapraszam wszystkich pielęgnujących nabożeństwo wynagradzające pięciu pierwszych sobót miesiąca.

6. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy zatroszczyli się o oprawę uroczystości Bożego Ciała: dzieciom pierwszokomunijnym i dzieciom obchodzącym niebawem rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, szczególnie ich rodzicom, a przede wszystkim wam, drodzy parafianie, za wyraz waszej wiary i miłości do Boga, który żyje dla nas w Najświętszym Sakramencie.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.