wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PRZENAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

30 maja 2021

Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w ostatnim czasie na tacę i do skarbonki, na cele wspólnoty parafialnej i utrzymanie świątyni. Niech dobry Bóg wynagradza swoim błogosławieństwem waszą hojność.

1. Stajemy dziś wobec największej tajemnicy wiary, która mówi, że jest jeden Bóg w Trzech Osobach: Ojca, Syna i Ducha Świętego. Próbujmy zrozumieć tę prawdę nie tyle umysłem, ile światłem wiary, bowiem nie o zrozumienie chodzi, ale o tajemnicę miłości, która spaja Osoby Boskie i w której my także mamy swoje miejsce.

2. Jutro ostatni dzień maja. Nabożeństwo majowe o godz. 18.30.

3. Od wtorku – 1 czerwca – zapraszam na nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. Odprawiane będą w dni powszednie o godz. 18.30, a w niedziele i święta o godz. 17.30.

4. W najbliższy czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Msze Święte – o godz. 8.00 i 10.00. Po Mszy Świętej o godz. 10.00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy przygotowanych, ze względu na pandemię, w granicach posesji kościoła i plebanii.

Do udziału w procesji zapraszam wszystkich, szczególnie dzieci pierwszokomunijne i obchodzące niebawem rocznicę Pierwszej Komunii Świętej, by uczestniczyły w procesji w strojach komunijnych. Dziewczynki zapraszam do sypania kwiatów, chłopców do funkcji dzwonników.

5. Przez całą oktawę Bożego Ciała zapraszam na nabożeństwo czerwcowe z procesją eucharystyczną o godz. 18.30.

6. W pierwszy piątek miesiąca okazja do spowiedzi i Komunii Świętej wynagradzającej.

7. W pierwszą sobotę miesiąca Msza św. wotywna ku czci Niepokalanego Serca Maryi – o godz. 9.00. Po Mszy św. i nabożeństwie pierwszosobotnim zmiana tajemnic różańcowych.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.