wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

NIEDZIELA PALMOWA

28 marca 2021

Przeżywamy dramat pandemii COVID-19, która spowodowała wiele zmian. Obostrzenia z tym związane objęły również obiekty kultu religijnego. Od 27.03. do 09.04. br. w kościołach może przebywać 1 osoba na 20m² przy zachowaniu odległości minimum 1,5 m. Według tego przepisu w naszym kościele może przebywać maksymalnie 12 osób. Należy w dalszym ciągu zakrywać usta i nos odpowiednią maseczką i dezynfekować dłonie.

1. Rozpoczynamy dzisiaj świętowanie Wielkiego Tygodnia. To czas, w którym wspominamy w liturgii najważniejsze wydarzenia ostatnich dni Jezusa na ziemi. Ten, który stał się dla nas cierpiącym Sługą Jahwe, prowadzi nas do zwycięstwa zmartwychwstania.

2. Szczytem roku liturgicznego i Wielkiego Tygodnia jest Święte Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Obejmuje liturgię Mszy Wieczerzy Pańskiej, sprawowaną wieczorem w Wielki Czwartek, wielkopiątkową liturgię Męki Pańskiej oraz najbardziej uroczystą i najpiękniejszą ze wszystkich liturgii Kościoła – Wigilię Paschalną sprawowaną po zapadnięciu zmroku w Wielką Noc. Triduum Paschalne kończy się wieczorem w Niedzielę Zmartwychwstania.

3. Zapraszam dzisiaj (o godz. 17.30) na ostatnie nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

4. Wielki Czwartek – pamiątka ustanowienia sakramentów Eucharystii i kapłaństwa. Uroczysta Msza św. Wieczerzy Pańskiej o godz. 18.00.

5. Wielki Piątek – pamiątka męki i śmierci Pana Jezusa. O godz. 17.00 Droga krzyżowa. W tym dniu nie sprawujemy Eucharystii. Obowiązuje post ścisły. Liturgię Wielkiego Piątku rozpoczniemy o godz. 18.00.

6. Wielka Sobota – dzień, w którym Kościół trwa przy grobie Pańskim, rozważa mękę i śmierć Chrystusa, Jego zstąpienie do otchłani, a także oczekuje na Jego Zmartwychwstanie. W tym dniu Kościół powstrzymuje się od celebrowania Eucharystii. Adoracja przy Bożym Grobie od g. 15.00 do g. 19.45.  Święcenia pokarmów ze względu na pandemię nie będzie.

7. Wigilia Paschalna. Liturgię rozpoczniemy o godz. 20.00 Zabierzmy na nią świece.

8. Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego. Msze św.: o godz. 7.00 (rezurekcyjna), 10.00 i 12.00.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie tylko w środę BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.