wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

07 marca 2021

1. Czas Wielkiego Postu to czas naszej metanoi, która oznacza przemianę życia, podjęcie nowych wyzwań, pracę nad swoją duchowością, a przede wszystkim zmianę myślenia pod wpływem słowa, które kieruje do nas Bóg. Aby je usłyszeć, trzeba się zatrzymać, wyciszyć, skierować uwagę serca na Boga. Jest wiele spraw ważnych, lecz nie zaniedbajmy tego, co naprawdę istotne.

2. We wszystkie piątki Wielkiego Postu rozważamy mękę Pana Jezusa w czasie nabożeństwa Drogi krzyżowej o godz. 17.30. W każdą niedzielę Wielkiego Postu o godz. 17.30 odprawiane jest nabożeństwo Gorzkich żali z kazaniem pasyjnym.

3. Za tydzień rozpoczynamy parafialne rekolekcje wielkopostne. Trwać będą od 13 do 17 marca br. Poprowadzi je o. Krystian Piechaczek CMF. Otoczmy go modlitwą i zaplanujmy sobie czas, by cała rodzina mogła się przygotować do głębokiego przeżycia Świąt Wielkanocnych. Program rekolekcji na stronie internetowej, w gablocie parafialnej i na ulotkach, które możemy zabrać ze sobą przed wyjściem z kościoła.

4. Pragnę serdecznie podziękować za wszelkie ofiary złożone w minionych tygodniach na tacę i do skarbonki w świątyni na cele wspólnoty parafialnej i jej utrzymanie. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy na misje. Zebraliśmy: 819,56 PLN. Niech dobry Bóg wynagradza waszą hojność swoim błogosławieństwem.

5. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii św. – czwartek (11 marca br.) o godz. 18.30 w kościele.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i w piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.