wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

24 stycznia 2021

1. Trwa Tydzień Powszechnej Modlitwy o Jedność Chrześcijan. Nie możemy się ograniczać do modlitwy, lecz pod jej wpływem mamy zmieniać swoje postępowanie. Pamiętajmy słowa Pana Jezusa: „[…] chwałę, którą Mi dałeś, przekazałem im, aby stanowili jedno, tak jak My jedno stanowimy. Ja w nich, a Ty we Mnie!” (J 17,22-23).

2. Dzisiaj przezywamy, wraz z całym Kościołem w Polsce, Dzień solidarności z Chorwacją. Podczas każdej Mszy św. modlimy się za poszkodowanych wskutek trzęsienia ziemi oraz będziemy zbierać datki do puszek na rzecz ofiar tej katastrofy. Serdeczne „Bóg zapłać” za składane do puszki ofiary na ten cel.

3. Jutro święto Nawrócenia św. Pawła, apostoła Jezusa. Gorliwy faryzeusz i prześladowca pierwszego Kościoła, po tym, jak ukazał mu się zmartwychwstały Chrystus, został Jego uczniem i poświęcił resztę życia szerzeniu Ewangelii. Dzięki temu stał się apostołem narodów.

4. Zakończyliśmy kolędowanie w czasie epidemii. Przez kilkanaście dni gromadziliśmy się w naszym kościele parafialnym. Dziękuję serdecznie za wspólnotę modlitwy i za ofiary składane z tej okazji.

5. 27 stycznia 2021 r. (środa) do godz. 12.00 odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Organizatorem akcji jest Stowarzyszenie Dobrych Inicjatyw „Pro Missio” i Green Office Ecologic. Zużyty sprzęt można będzie złożyć na dziecińcu przykościelnym.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i w piątek BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.