wmbd 2019 250x100 09


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

III NIEDZIELA ADWENTU

16 Grudnia 2018

1. Trzecia niedziela Adwentu to niedziela radości – gaudete. Zbliża się bowiem czas wypełnienia obietnicy, nadejścia Zbawiciela. Stąd nietypowy, różowy kolor szat liturgicznych. Aby owa radość stała się naszym udziałem, trzeba dobrze wykorzystać czas przygotowania, jaki daje nam Pan.

2. W kolejnym tygodniu Adwentu Kościół zaprasza nas do modlitwy o chrześcijańskie życie naszych rodzin. Zapraszam do udziału w liturgii najbliższych dni, a także do rodzinnej modlitwy w domach.

3. Wytrwale kontynuujmy nasz udział w Mszach Świętych roratnych, sprawowanych codziennie o godz. wg tygodniowego planu sprawowanych Eucharystii.

4. Najlepszym przygotowaniem do zbliżających się świąt Bożego Narodzenia niech będzie oczyszczenie i umocnienie serc w sakramencie pokuty. Przedświąteczna spowiedź w naszym kościele – w czwartek (20.12.) od godz. 8.00 do 9.00 i od 17.00 do 18.00.

5. W ubiegłą niedzielę zbieraliśmy do puszki ofiary na poczet akcji pomocy Kościołowi na Wschodzie. Uzbieraliśmy kwotę 667,28 PLN. Serdeczne „Bóg zapłać” za ten gest miłości.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.