wmbd 2019 250x100 09

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

27 października 2019

1. Zbliża się listopadowy czas naszej refleksji nad przemijaniem. Doczesne drogi znajdują swój finał w tajemnicy śmierci, która staje się w Chrystusie bramą nowego życia. Przeżyjmy nadchodzące dni w duchu jedności ze wspólnotą świętych i zbawionych oraz na modlitwie za zmarłych oczekujących pełnego udziału w odkupieniu wysłużonym przez Syna Bożego.

2. Zapraszamy do udziału w ostatnich w tym roku nabożeństwach różańcowych z wystawionym Najświętszym Sakramentem o godz. 17.30.

3. Proszę o wypisywanie imion zmarłych na kartach wypominkowych, które można zabrać ze stoliczka wychodząc ze świątyni. Po ich wypełnieniu proszę wrzucić je do specjalnie przygotowanego pudełka, umieszczonego przy ambonce z napisem WYPOMINKI. Za wszelkie ofiary składane z tej okazji - serdeczne „Bóg zapłać”.

4. Do modlitwy o powołania kapłańskie i misyjne zapraszamy w pierwszy czwartek miesiąca o godz. 18.00. Odwiedziny chorych w czwartek (31.10) od godz. 9.00

5. W piątek będziemy przeżywać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte jak w każdą niedzielę: 8.00, 10.00 i 12.00. Msza Święta w intencji zmarłych połączona z procesją zostanie odprawiona na cmentarzu przy ul. Bardzkiej o godz. 14.00.

6. W sobotę wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. Msze Święte o godz. 9.00 i 18.00.

7. Zachęcam do korzystania z możliwości uzyskania odpustu ofiarowanego za zmarłych. W dniach od 1 do 8 listopada za pobożne nawiedzenie cmentarza z równoczesną modlitwą za zmarłych możemy codziennie uzyskać odpust zupełny, pod zwykłymi warunkami (tzn. trzeba być w stanie łaski uświęcającej, wyzbyć się przywiązania do jakiegokolwiek grzechu, przyjąć Komunię św., pomodlić się w intencjach wyznaczonych przez papieża, np. Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Wierzę w Boga).

8. Kolejne spotkanie wspólnoty modlitewno-ewangelizacyjnej „Dom na Skale” – w poniedziałek (28.10.br) o godz. 19.00 w salce katechetycznej na plebanii.

9. We wtorek (29.10.br) o godz. 18.30 w salce katechetycznej odbędzie się spotkanie organizacyjne z bratem z Taize w sprawie Europejskiego Spotkania Młodych, które odbędzie się na przełomie roku. Kto by był zainteresowany przygotowaniami i ugoszczeniem w swoim domu młodzieży – serdecznie zapraszam na to spotkanie.

W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna TYLKO w środę BEZPOŚREDNIO po Mszy św. wieczornej.