jestesmy napelnieni duchem swietym2


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

21 października 2018

1. Pan Jezus przypomina swoim uczniom, jakie zasady powinny obowiązywać w ich wzajemnych relacjach. Na pierwszym miejscu powinna być zasada służenia jeden drugiemu, to znaczy ciągłe zabieganie o dobro drugiego. Taka postawa życiowa prowadzi do cnoty pokory, a pokora bardzo podoba się Panu Bogu.

2. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna Tydzień Misyjny. Będziemy modlić się w intencjach misji i misjonarzy na całym świecie. Jeszcze wielu ludzi nie słyszało o Ewangelii, czyli o dobrej nowinie o Jezusie – Zbawicielu świata. Dzisiaj teren działalności misyjnej to również nasz kontynent. Prosimy o misjonarzy w naszych zlaicyzowanych środowiskach.

3. W intencjach misyjnych będziemy modlić się szczególnie podczas nabożeństw różańcowych codziennie o godz. 17.30.

4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę października, w wielu kościołach świętujemy rocznicę poświęcenia własnego kościoła.

5. Przypominam o wypominkach, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Kartki z imionami naszych najbliższych można złożyć do pudelka ustawionego przy ambonce. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane z tej okazji.

6. Kolejne spotkanie wspólnoty „Dom na Skale” – poniedziałek (22.10.) o godz. 19.00 w salce katechetycznej.

7. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 października 2018

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Okazja złożenia ofiary na ten cel – przy wyjściu z kościoła.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

7. Przypominam, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Kartki wypominkowe można złożyć do pudelka ustawionego przy ambonce. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane z tej okazji.

9. Informuje, że zakończyły się zapisy do bierzmowania. Zapraszam młodzież, która jest zapisana, na pierwszą katechezę w cyklu przygotowań – w czwartek (18.10) na godz. 19.00 do salki katechetycznej.

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

Informuję, że od 2 września (I niedziela miesiąca) zostanie zmieniony niedzielny porządek Mszy św.:

  • z godz. 8.00 – pozostaje bez zmian

  • z godz. 9.30 – zmiana na godz. 10.00

  • z godz. 11.00 – zmiana na godz. 12.00


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

07 października 2018

1. Pan Jezus przypomina nam dzisiaj wartość nierozerwalnego małżeństwa jednej kobiety i jednego mężczyzny. Wymagania Pana Boga w tej dziedzinie są wielkie i chociaż wielu nie potrafi im sprostać, to jednak nie można ich negować. Z Bożą pomocą można przezwyciężyć wiele problemów i osiągnąć szczęście we dwoje.

2. Trwamy na codziennej modlitwie różańcowej w kościele o godz. 17.30. Tych, którzy nie mogą uczestniczyć w modlitwie wspólnotowej, zachęcam do odmawiania różańca w rodzinie lub indywidualnie.

3. W przyszłą niedzielę po raz 18. będziemy obchodzić Dzień Papieski. Jak co roku przeprowadzona zostanie zbiórka na Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia, wspierającą uzdolnioną ubogą młodzież.

4. Pierwsze, powakacyjne spotkanie wspólnoty „Dom na Skale” – w poniedziałek (8.10.) o godz. 19.00 w salce katechetycznej na plebanii.

5. Spotkanie z rodzicami młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania – we wtorek (9.10) o godz. 18.30 w salce katechetycznej na plebanii.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

PORZĄDEK  MSZY ŚWIĘTYCH W TYM TYGODNIU:
08 października 2018 - 14 października 2018

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 września 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. W godzinach porannych – od godz. 9.00 – odwiedziny chorych.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. 

7. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

8. Zapisy na parafialne przygotowanie do sakramentu bierzmowania – wtorek (2.10) o godz. 18.30. Zapraszam młodzież z ostatniej klasy gimnazjum, klasę VIII i ze szkol ponadpodstawowych..

9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

PORZĄDEK  MSZY ŚWIĘTYCH W TYM TYGODNIU:
01 października 2018 - 07 października 2018

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

23 września 2018

1. Pan Jezus przez całe swoje ziemskie życie wiedział, do czego się przygotowuje, że Jego śmierć będzie ceną za zbawienie ludzi. My też wiemy, że aby osiągnąć zbawienie, musimy przejść przez drogę codziennego krzyża naszych cierpień, niepowodzeń, grzechów. Zbawiciel wskazuje nam, że najlepszą postawą życiową jest postawa pełnego zaufania Panu Bogu. Mamy być jak małe dziecko, które bezgranicznie ufa swoim rodzicom.

2. W sobotę – 29 września - przypada święto Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Ci wielcy Boży posłańcy bronią nas i pouczają. Starajmy się z nimi zaprzyjaźnić.

3. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii.

4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.

PORZĄDEK  MSZY ŚWIĘTYCH W TYM TYGODNIU:
24 sierpnia 2018 - 30 sierpnia 2018

 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIV NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

16 września 2018

1. Pytania, które Pan Jezus postawił swoim uczniom w drodze pod Cezareą Filipową, są wciąż aktualne: za kogo uważają Mnie ludzie? A za kogo wy Mnie uważacie? Na te pytania każdy musi codziennie dawać odpowiedź przed Bogiem i przed samym sobą. Musimy pamiętać, że pójście za Panem Jezusem wymaga wielu wyrzeczeń, ale to jest jedyna droga, by otrzymać niebo.

2. Dziś przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu. Pamiętajmy w naszych modlitwach o pracownikach mass mediów i starajmy się sięgać po prasę katolicką.

3. Dzisiaj także rozpoczęliśmy kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców, zwane Tygodniem Wychowania. Codziennie pamiętajmy o tej intencji w naszych osobistych i wspólnych modlitwach.

4. Dnia 17 września przypada kolejna rocznica napaści Związku Radzieckiego na Polskę w 1939 roku. Wspominamy wszystkich poległych na Wschodzie, deportowanych i zamęczonych na Syberii i w innych miejscach kaźni. Prosimy miłosiernego Boga o pokój i zgodę między narodami.

5. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.

W razie pogrzebu proszę kontaktować się z Księdzem Dziekanem – parafia św. Stanisława Kostki, ul. Hubska.

Informuję, że od 2 września (I niedziela miesiąca) zostanie zmieniony niedzielny porządek Mszy św.:

  • z godz. 8.00 – pozostaje bez zmian

  • z godz. 9.30 – zmiana na godz. 10.00

  • z godz. 11.00 – zmiana na godz. 12.00


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

09 września 2018

1. Uzdrowienie głuchoniemego jest przykładem, jak Boże działanie przemienia człowieka, otwiera go na nowe życie. Chrystus wciąż pragnie każdego z nas uzdrawiać i obdarzać swą łaską. Nie zamykajmy się na Boże działanie w nas.

2. W piątek będziemy przeżywać święto Podwyższenia Krzyża świętego. Zachęcam, aby w tym dniu uczcić krzyż, znak męki i zwycięstwa Chrystusa.

3. W przyszłą niedzielę przypada Dzień Środków Społecznego Przekazu oraz rozpoczynają się kwartalne dni modlitw za dzieci, młodzież i wychowawców.

4. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

02 września 2018

1. Pan Jezus przypomina nam, jak ważna jest czystość serca człowieka, gdyż z wnętrza pochodzi to, co czyni człowieka nieczystym, czyli grzesznym. Zewnętrzne formy religijności i pobożności, nawet najdoskonalsze, nie uczynią nas bardziej świętymi, jeżeli nie będziemy jednocześnie zwracali uwagi na czystość naszych pragnień i intencji.

2. Jutro rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny dla dzieci i młodzieży. W naszych modlitwach wypraszajmy pomoc Maryi, Stolicy Mądrości, dla uczniów, nauczycieli, katechetów, rodziców i wszystkich zatroskanych o wychowanie i wykształcenie młodego pokolenia.

3. W pierwszy czwartek miesiąca podczas Mszy Świętej o godz. 18.00 będziemy modlić się o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

4. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam szczególnie dzieci i młodzież do skorzystania z sakramentu pojednania i przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Zapraszam również do rozpoczęcia nabożeństwa dziewięciu pierwszych piątków. Pan Jezus związał z tym nabożeństwem szczególne obietnice dla wiernych czcicieli Jego Serca.

5. W sobotę przypada święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny, znane jako święto Matki Bożej Siewnej.

6. Za tydzień, w niedzielę (9.09) na godz. 12.00 zapraszam na Mszę sw. dzieci i młodzież. Będziemy wspolnie modlić się o Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski na nowy rok szkolny i katechetyczny 2018/19. Pierwszoklasistom poświęcę plecaki, książki i przybory szkolne. Serdecznie zapraszam.

7. Pierwsze spotkanie z rodzicami dzieci pierwszokomunijnych – czwartek (6.09) o godz. 18.30 (po wieczornej Mszy św.) w salce katechetycznej.

8. Zapisy do Liturgicznej Służby Ołtarza w zakrystii.

9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. 


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

NAJŚW. MARYI PANNY CZĘSTOCHOWSKIEJ

26 sierpnia 2018

1. Uroczystość Matki Bożej Jasnogórskiej, czczonej jako Królowa Polski i główna patronka naszego narodu, skłania nasze serca ku jeszcze większemu zawierzeniu Jej naszych losów. Wsłuchani w słowa Maryi: „uczyńcie wszystko, co wam mówi mój Syn”, starajmy się wiernie wypełnić Jej wskazania.

2. W tym tygodniu przypada pierwsza sobota miesiąca. Nabożeństwo ku czci Niepokalanego Serca Maryi o godz. 9.00. Po Mszy św. zmiana tajemnic różańcowych.

3. Dnia 1 września wspominamy 79. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Będziemy się modlić o pokój na świecie oraz za wszystkie ofiary wojny.

4. W przyszłą niedzielę – 2 września br. o godz. 12.00 – przeżywać będziemy parafialny odpust ku czci św. Stefana, Króla Węgier. Uroczystą Msze św. i słowo Boże wygłosi ks. Grzegorz Oleś SDB.

5. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie w środę i piątek bezpośrednio po Mszy św. wieczornej. 

6. Parafialna uroczystość odpustowa ku czci św. Stefana – króla Węgier – przeniesiona z 16 sierpnia na 2 września (I niedziela miesiąca).