jestesmy napelnieni duchem swietym2


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXX NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

28 października 2018

1. Niewidomy żebrak Bartymeusz jest dla nas wzorem, jak należy usilnie prosić Pana Jezusa w naszych modlitewnych błaganiach. Nie zrażał się opinią innych ludzi, którzy chcieli go uciszyć, bo miał żywą wiarę. Pan Jezus nie pozostaje nigdy obojętny na nasze wołanie z wiarą.

2. Kończy się październik. Jeszcze do środy wspólnie będziemy rozważać tajemnice różańcowe o godz. 17.30.

3. W czwartek przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Jest to święto nakazane i dzień wolny od pracy. Msze Święte będą sprawowane – w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 10.00, a na cmentarzu przy ul. Bardzkiej – o godz. 14.00.

4. Tradycyjnie już od 1 listopada rozpoczyna się czas naszej szczególnej modlitwy za zmarłych. Przypominam o wypominkach, które pomogą nam w modlitwie za naszych bliskich zmarłych. Kartki z imionami naszych najbliższych można złożyć do pudelka ustawionego przy ambonce. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane z tej okazji.

5. W piątek, w Dzień Zaduszny, czyli we wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, będziemy modlić się za zmarłych. Zapraszam na Mszę Świętą o godz. 18.00.

6. W listopadzie nie będzie specjalnych nabożeństw związanych z pierwszym czwartkiem i piątkiem miesiąca, ale zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej Najświętszemu Sercu Pana Jezusa w piątek.

7. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi podczas nabożeństwa o godz. 9.00.

8. W wyznaczone dni listopada o godz. (...) będziemy wspólnie modlić się za zmarłych polecanych w wypominkach.

9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.