jestesmy napelnieni duchem swietym2


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

14 października 2018

1. Pytanie, które usłyszał Jezus, powinno nurtować każdego z nas: co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne? Nie bójmy się go postawić w naszej osobistej modlitwie przed Panem Jezusem. Nie obawiajmy się także odpowiedzi, jakiej nam udzieli. On zna nasze serca i wie, jakie wymagania może nam postawić. Wypełniając je, osiągniemy zbawienie.

2. Dzisiaj obchodzimy 18. Dzień Papieski, a we wtorek, 16 października będziemy wspominać 40. rocznicę wyboru kard. Karola Wojtyły na papieża. Rozważajmy na nowo nauczanie św. Jana Pawła II. Zachęcam, abyśmy nadal budowali żywy pomnik papieża Polaka w sercach młodych, zdolnych, ale naszych ubogich rodaków, których edukację możemy wspierać za pośrednictwem Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia. Okazja złożenia ofiary na ten cel – przy wyjściu z kościoła.

3. Dzisiaj także w Dniu Edukacji Narodowej nasze myśli kierujemy w stronę nauczycieli, katechetów i wychowawców. Otoczmy ich naszymi modlitwami.

4. W poniedziałek obchodzimy Dzień Dziecka Utraconego. Chcemy wspierać naszymi modlitwami rodziców, którzy przeżywają utratę dziecka. W ich intencjach odmówimy modlitwę różańcową.

5. W czwartek, w święto św. Łukasza, Ewangelisty, zapraszamy do modlitwy w intencjach pracowników służby zdrowia.

6. Za tydzień rozpoczynamy Tydzień Misyjny.

7. Przypominam, że codziennie nabożeństwo różańcowe rozpoczynamy o godz. 17.30.

8. Zbliża się listopad, miesiąc szczególnej modlitwy za zmarłych, już teraz przyjmujemy wypominki. Kartki wypominkowe można złożyć do pudelka ustawionego przy ambonce. Serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane z tej okazji.

9. Informuje, że zakończyły się zapisy do bierzmowania. Zapraszam młodzież, która jest zapisana, na pierwszą katechezę w cyklu przygotowań – w czwartek (18.10) na godz. 19.00 do salki katechetycznej.

10. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.