jestesmy napelnieni duchem swietym2


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

XXVI NIEDZIELA W CIĄGU ROKU

30 września 2018

1. Pan Jezus uspokaja swoich uczniów, mówiąc, że kto nie jest przeciwko nam, ten jest z nami. Każdy, kto grzeszy i innych nakłania do grzechu powinien się nawrócić.

2. Jutro rozpoczyna się październik, miesiąc różańcowy. Maryja w objawieniach często zachęcała, abyśmy odmawiali różaniec. Idąc za Jej wezwaniem, zachęcam do codziennego wspólnego rozważania tajemnic różańcowych podczas nabożeństwa o godz. 17.30.

3. Jutro także rozpoczyna się nowy rok akademicki. Polecamy studentów i wykładowców szkół wyższych opiece Pana Jezusa, naszego jedynego boskiego Nauczyciela. Modlimy się, aby rozwojowi intelektualnemu młodego człowieka zawsze towarzyszył jego rozwój duchowy.

4. W pierwszy czwartek miesiąca przypada dzień imienin papieża Franciszka. Będziemy modlić się do Jezusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, o obfite łaski dla niego, zwłaszcza podczas Mszy Świętej o godz. 18.00.

5. W pierwszy piątek miesiąca zachęcam do przyjęcia Komunii św. wynagradzającej miłosiernemu Sercu Jezusa za grzechy całego świata. W godzinach porannych – od godz. 9.00 – odwiedziny chorych.

6. W pierwszą sobotę miesiąca uczcimy Niepokalane Serce Maryi. 

7. Dnia 7 października ze względu na niedzielę nie będziemy podczas Mszy Świętych wspominać Matki Bożej Różańcowej. Uczcimy Maryję podczas nabożeństwa różańcowego o godz. 17.30.

8. Zapisy na parafialne przygotowanie do sakramentu bierzmowania – wtorek (2.10) o godz. 18.30. Zapraszam młodzież z ostatniej klasy gimnazjum, klasę VIII i ze szkol ponadpodstawowych..

9. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna w środę i piątek bezpośrednio po wieczornej Mszy św.